Ivan Solovev

Absolwent matematyki na Państwowym Uniwersytecie Obwodu Moskiewskiego, specjalizacja: nauczyciel matematyki i informatyki. Już w liceum zacząłem pracę jako dziennikarz – publikowałem artykuły w lokalnej prasie (m.in. w gazetach: „Puszkinskij Wiestnik” i „Puls Iwantiejewki”), a z czasem zająłem się także redagowaniem czasopisma młodzieżowego („Budz Swobodnym”). Po skończeniu studiów pracowałem jako nauczyciel informatyki i redaktor aktualności na portalu KM.ru. Interesuje się także składem i grafiką komputerową. W wolnym czasie biegam na maratonach.

   Olga Skupień

   Jestem studentką drugiego roku kierunku Kultura Rosji i narodów sąsiednich na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jednak już od dawna interesuję kulturą, historią i współczesnością krajów byłego ZSRR, przede wszystkim Rosji, Ukrainy oraz Białorusi. Uważam, że poszerzanie wiedzy o naszych wschodnich sąsiadach, otwartość na inne punkty widzenia i gotowość do prowadzenia uczciwego dialogu, są dzisiaj szczególnie ważne, a istnienie polskojęzycznych portali poświęconych obszarowi poradzieckiemu bardzo temu sprzyja.

     Aneta Fałkowska

     Ukończyłam Administrację na Wydziale Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, a także studia podyplomowe o kierunku wycena nieruchomościami oraz pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Interesuję się psychologią i relacjami międzyludzkimi. Rola matki trójki dzieci odkryła we mnie pokłady cierpliwości, kreatywności, zdolności organizacyjne a także umiejętność racjonalnego działania w chwilach kryzysowych. Spełniam się pomagając innym. W wolnej chwili czytam książki, literaturę psychologiczną, uprawiam sport, spotykam się z przyjaciółmi.

     Moje motto: mam czas na to na co chcę mieć czas.

       Rafał Lenartowski

       Ukończyłem slawistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Jestem pasjonatem języków, zwłaszcza słowiańskich. Mogę o sobie powiedzieć, że od zawsze interesowały mnie słowa, stąd też u mnie taki, a nie inny, wybór drogi zawodowej. W wolnych chwilach czytam książki lub gram w scrabble. Lubię składać złożone zdania i zastanawiać się, czy zachowują one sens, oraz, jak można je ulepszyć, aby w sposób jak najbardziej trafny, spójny i rzeczowy wyrazić zamierzony przekaz.

         Magdalena Fricze

         Jestem studentką piątego roku filologii rosyjskiej. Oprócz kultury i sztuki rosyjskiej w zakres moich zainteresowań wchodzi literatura, teatr, muzyka i sztuki plastyczne: grafika i malarstwo. W wolnych chwilach lubię jeździć na rowerze, rysować i słuchać muzyki, szczególnie elektronicznej lub klasycznej. Interesuje mnie także nauka języków obcych i tłumaczenie – oprócz rosyjskiego znam także angielski i hiszpański.

           Martyna Brzóska

           Studentka Grafiki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Miłośniczka komiksów i gier komputerowych, z pasją tworzy digitalowe ilustracje i logotypy.

             Marta Sawicka

             Jestem absolwentką Uniwersytetu Gdańskiego, Wydziału Ekonomicznego w Sopocie. Na studiach wybrałam specjalność e-commerce, stąd też moje zainteresowanie e-marketingiem. Obecnie mieszkam w Gdańsku. Jestem otwartą i pozytywną osobą. W wolnym czasie wybieram się na małe wycieczki rowerowe po naszych pięknym pomorskich okolicach. Lubię podróże, nowe doświadczenia oraz naturę.

               Edyta Grzywacka-Wziątek

               Jestem absolwentką UAM w Poznaniu. Uczelnię ukończyłam w 1995 roku. Jako tłumacz przysięgły pracuję ponad 20 lat. Tłumaczę teksty z wielu dziedzin min. ekonomii, medycyny, gastronomii, prawa, hotelarstwa, zagadnień technicznych, literatury. Współpracuję lokalnie z firmami gastronomicznymi, medycyny estetycznej, hotelami, urzędami administracyjnymi, organizacjami związanymi z realizacją programów unijnych oraz z osobami prywatnymi. Prowadzę ponadto lektoraty językowe z języka zawodowego dla technikum ekonomicznego, gastronomicznego, hotelarskiego. Poza pracą tłumacza interesuje mnie psychologia, muzyka, taniec, literatura, medycyna. Lubię dobrą lekturę przy kawie, spotkania z ciekawymi ludźmi, pogawędki z przyjaciółmi, podróże w nieznane, kocham swoją rodzinę i zwierzaki.

                 Magda Piórkowska

                 Jestem absolwentką italianistyki na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie kontynuuję swoją przygodę z językiem włoskim, poszerzając wiedzę na studiach podyplomowych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Ukończyłam również geografię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie uzyskałam tytuł magistra. Jako specjalizację obrałam planowanie i zagospodarowanie przestrzenne, gdyż od zawsze interesowały mnie zagadnienia związane z urbanistyką i architekturą. Część swoich studiów spędziłam we Włoszech, zgłębiając nauki polityczne na Università degli Studi di Trieste.

                 Po uszy zakochana w kulturze, architekturze i przyrodzie Włoch, na tyle, że nie jest mi straszne zwiedzanie uroczych zakątków Italii, nawet w 40-stopniowym upale. Prywatnie pasjonatka kuchni włoskiej, zwłaszcza jej słodkiej strony; w wolnym czasie lubię odkrywać nowe smaki.

                   Rafał Garczarek

                   Jestem absolwentem Elektroniki i Telekomunikacji na Politechnice Poznańskiej oraz Szkoły Podchorążych Rezerwy w Centrum Szkolenia Łączności i Informatyki w Zegrzu. Będąc młodym inżynierem odkryłem, że urządzenia komputerowe działają lepiej w mojej obecności więc zamiast zajmować się polami komutacyjnymi nieblokowalnymi w wąskim sensie zająłem się byciem SysAdminem. Ponieważ jako SysAdmin lubię porządek a nie lubię nieporządku zająłem się również bezpieczeństwem informacji. Interesuje mnie słowo, nie tylko bitowe, dlatego w wolnym czasie pochłaniam fantastykę w formie dowolnej, historię głównie w formie literatury oraz kabaret, po prostu kabaret.