Patrycja Sapota

Urodziłam się i obecnie mieszkam w Częstochowie. Ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie Wrocławskim we Wrocławiu. Po studiach pracowałam krótko jako dziennikarz, ukończyłam kurs dziennikarski w Monachium, organizowany przez Institut zur Förderung publizistischen Nachwuchses E.V.an der Katholischen Medienakademie (Akademia katolicka),

ale dalsza droga zawodowa związana była z nauczaniem języka i rozwojem naukowym. Rozpoczęłam pracę na uczelni wyższej, najpierw jako asystent, dalej jako adiunkt w Instytucie Filologii Obcych w Akademii im. Jana Długosza. Obroniłam doktorat na Uniwersytecie Łódzkim. Mam różne zainteresowania, ukończyłam Handel Zagraniczny na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, od 1996 r. jestem tłumaczem przysięgłym języka niemieckiego. Opublikowałam artykuły naukowe, wykształciłam wielu nauczycieli języka niemieckiego.

Moje szczególne osiągnięcia zawodowe obok pracy doktorskiej to: 2009 nagroda Rektora Akademii im. Jana Długosza za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej, 2013 Medal Komisji Edukacji Narodowej.

Interesuję się psychologią, sportem, kulturą, literaturą.

Podróżowanie to odkrywanie nowych ciekawych miejsc, ludzi, nowych zwyczajów. Chętnie i dużo czytam, piszę, tłumaczę. Wolny czas spędzam aktywnie.